Dlaczego Pustelnia 1
Dlaczego Pustelnia ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy gubią tęsknotę
W nadziei

W 1993 roku wśród grupy osób wywodzących się z różnych grup odnowy Kościoła zrodziło się pragnienie utworzenia Miejsca Ciszy i Modlitwy, w którym zostanie podjęta troska o wydobycie ze skarbca tradycji - mądrości i duchowego piękna pierwszych wieków Kościoła.

Dlaczego Ojcowie 2
Wciąż zadziwieni mądrością wieków ...
Zapomniane źródło nie wysycha. Tracą spragnieni fałszywych świateł
TRWALE

Od prawie 30 lat Ojcowie Pustyni stają więc przed nami, jako nauczyciele żywej wiary, ukochania Słowa Bożego i Eucharystii a także prostoty w życiu i w modlitwie.

Nowe 3
W odkrywaniu pięknego Kościoła ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy zobojętnieli na ciemność
w zaufaniu

Od 1 stycznia 2014 roku, wspólną decyzją Biskupów - Opolskiego i Gliwickiego, nasz Dom otrzymał nową nazwę Pustelni Eliasza i stał się Domem Formacyjnym diecezji opolskiej.

Zapraszamy 4
Nie chcemy zatrzymać
tylko dla siebie ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy szukają tylko dla siebie
RADOŚNIE

W tym co proponujemy, chcemy dzielić się z Wami naszym odkryciem - pięknem tradycji Kościoła i życiem w wierze z Chrystusem.
Serdecznie zapraszamy.

paraklet        Domykając czas radości Okresu Wielkiej Nocy zapraszamy Was na Majowy Weekend Ciszy. Jest to wyjątkowy moment Spotkania w okolicznościach Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Jak co roku, w ramach Weekendu chcemy przeżyć Wigilijne Czuwanie, w ufnym wołaniu o odnawiające działanie Bożego Ducha dla Kościoła i świata.

Ze względu na migrację bazy danych  na nową wersję 8.01 przez firmę hostingową a także migrację Joomli z wersji 4.4.4 na 5.01 nasza strona czasowo była nieaktywna. Od dzisiaj mamy nadzieję na jej normalne funkcjonowania, niestety przy wyłączonych niektórych komponentach. Możliwe jest już dokonywanie zgłoszeń na zbliżające się wydarzenia, w tym Rekolekcje Letnie. Przepraszamy za niedogodności.

Dziękujemy za zrozumienie !