Tęsknota Pustyni
Aby zatrzymać czas ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy gubią tęsknotę
W nadziei

Od początku tworzenia tego miejsca, żyła w nas głęboka potrzeba wydzielenia przestrzeni prawdziwej Samotni, dającej możliwość dotknięcia Pustyni, dla zatrzymania serca wobec Wszechobecności Najwyższego.

Tęsknota Miejsca
Aby uchwycić miejsce ...
Zapomniane źródło nie wysycha. Tracą spragnieni fałszywych świateł
TRWALE

W 2003 roku powstała pierwsza Pustelnia św. Pachomiusza, a po latach, w 2018 roku, w odpowiedzi na coraz większą potrzebę, także druga Pustelnia św. Kolumbana Iroszkota.

Tęsknota Serca
Aby uciszyć serce ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy zobojętnieli na ciemność
w zaufaniu

Na Pustelnię zapraszamy po dokonaniu wcześniejszego zgłoszenia, najlepiej telefonicznego. Możliwy jest pobyt w Pustelni, nie krócej niż dwa i nie dłużej niż siedem dni. Czas Pustelni rozpoczyna się na miejscu od rozmowy wprowadzającej z kapłanem prowadzącym i ustalenia formy przeżywania czasu pustyni, w zależności  od doświadczenia duchowego, oczekiwań i potrzeb.

Tęsknota Modlitwy
Aby zamilknąć ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy szukają tylko dla siebie
RADOŚNIE

Po wcześniejszym zgłoszeniu istnieje możliwość Adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz uczestniczenia w codziennej Eucharystii. Wyżywienie we własnym zakresie, do dyspozycji oddajemy aneks kuchenny, zachęcamy jednak do choćby częściowego postu. W ramach pobytu proponujemy, w miarę możliwości, podjęcie codziennej pracy, około 2 godzinnej (w ogrodzie).